24.06.2017

WYŚCIG ELITY Z TRANSMISJĄ W TVP 3

Niedzielny wyścig elity mężczyzn w Gdyni rozgrywany w ramach mistrzostw Polski będzie transmitowany z użyciem śmigłowców i motocykli z kamerami w TVP 3.

72 kolarzy znalazło się na liście startowej do wyścigu elity ze startu wspólnego w Gdyni rozgrywanego w ramach mistrzostw Polski. W niedzielę peleton będzie miał do pokonania 261 kilometrów, w tym dwie duże rundy wokół Gdyni i cztery mniejsze na ulicach miasta. Na starcie nie zabraknie obrońcy tytułu sprzed roku Rafała Majki. Kolarz Bora Hansgrohe wystartuje w asyście dwóch kolegów z zespołu – Pawła Poljańskiego i Macieja Bodnara. W stawcie nie będzie Michała Kwiatkowskiego, świeżo upieczonego mistrza Polski w jeździe na czas. Grupę Sky będą reprezentować Łukasz Wiśniowski i Michał Gołaś. Wśród faworytów na pewno należy wymienić kolarzy CCC Sprandi Polkowice, których pojawi się na starcie aż dwunastu – wśród nich Marcin Białobłocki, Maciej Paterski, czy Alan Banaszek.

Niedzielną rywalizację będzie można śledzić w Telewizji Polskiej. Przedsmak emocji będziemy mieli już rano. O 9.40 specjalne studio w TVP Sport, w którym gościem Macieja Kurzajewskiego będzie Czesław Lang. Zobaczymy fragmenty wywiadów z Michałem Kwiatkowskim i Katarzyną Pawłowską, rozmowy z prezesem Polskiego Związku Kolarskiego Dariuszem Banaszkiem i dyrektorem sportowym związku Andrzejem Piątkiem, a charakterystykę trasy wyścigu przybliży Bartosz Huzarski.

Od 14.30 zapraszamy na transmisję w TVP 3. Gospodarzem studia będzie Maciej Kurzajewski, a wyścig skomentują Piotr Sobczyński i Bartosz Huzarski. Decydującą rozgrywkę będziemy mogli śledzić dzięki kamerom umieszczonym w śmigłowcach i motocyklach, a także w wozach TVP. Zwycięzcę wyścigu powinniśmy poznać około godziny 16.30.

 

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI