24.06.2017

SZYMON TRACZ NAJLEPSZY WŚRÓD ORLIKÓW

Szymon Tracz (Wibatech 7R Fuji) zdobył złoty medal mistrzostw Polski w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii orlików. Drugie miejsce wywalczył Damian Sławek (GKS Cartusia), a trzecie zajął Tobiasz Pawlak (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne.

Wyścig orlików obfitował w wielkie emocje od startu do mety. Kolarze do lat 23 mieli do pokonania aż 190 kilometrów, w tym dużą i małą rundę wokół Gdyni. Po kilku próbach ataków, gdzieś w okolicach 70 kilometra zawiązała się pięcioosobowa ucieczka, która wypracowała ponad minutę przewagi nad peletonem. Ten jednak dość szybko zlikwidował atak i rozpoczęły się następne ataki.

Peleton porwał się na mniejsze grupki, a na czele znalazło się 32-osobowa ucieczka. Z niej urwało się z kolei siedmiu zawodników, wśród których był Szymon Tracz. Na 35 kilometrów przed metą zawodnik Wibatech 7R Fuji zdecydował się na samotną ucieczkę. Zaatakował na wzniesieniu i dość szybko zgubił rywali. Zdobył ponad minutę przewagi, którą musiał obronić na ostatnich kilometrach. Udało się i Tracz samotnie minął linię mety wyprzedzając Sławka o 22 sekundy i Pawlaka o 26 sekund.