24.06.2017

ZŁOTO W WYŚCIGU ELITY KOBIET DLA KAROLINY KARASIEWICZ

Karolina Karasiewicz została mistrzynią Polski elity kobiet w kolarstwie szosowym. Zawodniczka TKK Pacific Nestle Fitness wygrała w Gdyni wyścig ze startu wspólnego wyprzedzając Monikę Brzeźną (MAT Atom Deweloper) i Annę Plichtę (WM3 Pro Cycling).

Po dwóch dniach rywalizacji w Krokowej mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym przeniosły się do Gdyni. Dziś o medale rywalizowała elita kobiet, a także orliczki oraz orlicy. Najciekawiej zapowiadał się oczywiście wyścig najlepszych zawodniczek w kraju. Miały one do pokonania 126 kilometrów, w tym pagórkowatą pętlę wokół Gdyni. Pod nieobecność broniącej tytułu Katarzyny Niewiadomej niełatwo było znaleźć główną faworytkę. 

Niedługo po starcie uformowała się trzyosobowa ucieczka w składzie Karasiewicz, Brzeźna, Plichta. Tempo nadawała przede wszystkim Plichta, która w ubiegłym roku zdobyła srebrny medal. Dziś szarpała, próbowała ataków, ale Karasiewicz i Brzeźna dotrzymywały jej tempa. Kiedy przewaga ucieczki sięgnęła 5 minut, a do mety pozostało zaledwie 25 kilometrów, kwestia tego kto dostanie medale była przesądzona. Nie wiadomo było tylko kto sięgnie po złoto.

Mimo ataków Plichty na Skwer Kościuszki ucieczka dojechała w komplecie, i o wszystkim decydowały finiszowe metry. Tu najmocniej na pedały stanęła Karasiewicz, która po zaciętej walce minimalnie wyprzedziła rywalki. Srebro wywalczyła Brzeźna, a Plichta zdobyła brązowy medal.

Następna grupa dojechała do mety z niemal trzyminutową stratą do zwyciężczyni. Najszybciej finiszowała Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) i to ona została mistrzynią Polski orliczek. Srebrny medal w tej kategorii wywalczyła Alicja Ratajczak (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik), a trzecie miejsce zajęła jej koleżanka z drużyny Nikol Płosaj.

Fot. Dariusz Krzywański

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI