22.06.2017

DRUGIE ZŁOTO JASKULSKIEJ

Marta Jaskulska po raz drugi wspięła się na najwyższy stopień podium kolarskich mistrzostw Polski. Dzień po triumfie w jeździe indywidualnej na czas zawodniczka Nowatexu Ziemia Darłowska wygrała w Krokowej wyścig ze startu wspólnego juniorek.

Trasa wyścigu ze startu wspólnego juniorek liczyła 82 kilometry. Zawodniczki rywalizowały na 20,5 kilometrowej rundzie ze startem i metą w Krokowej. Trasa była pagórkowata i wymagająca, a dodatkowo zawodniczkom przeszkadzał silny wiatr. W takich warunkach na próbę ataku zdecydowała się Ewa Dymek (UKKS Imielin Team Corratec), która pod koniec pierwszej rundy osiągnęła minutę przewagi nad rywalkami. Ale na końcu drugiego okrążenia peleton jechał już razem i ta sytuacja utrzymywała się przez większą część wyścigu.

Dopiero na kilka kilometrów przed metą, na jednym z podjazdów, zaatakowały dwie zawodniczki – Karolina Kumięga (TKK Pacific Nestle Fitness) oraz Marta Jaskulska. Świeżo upieczona mistrzyni Polski w jeździe indywidualnej na czas szybko odskoczyła rywalce i samotnie pomknęła do przodu. Na mecie uzyskała czas 2:32:14, osiągnęła 22 sekundy przewagi nad rywalkami i mogła się cieszyć z drugiego tytułu mistrzyni Polski juniorek.

Za plecami Jaskulskiej trwała zażarta walka o srebrny i brązowy medal. Z niewielkiej grupki najszybciej finiszowała Klaudia Bielawska (UKS Koźminianka Koźminek), która zdobyła srebro, a tuż za nią na metę wjechała Oliwia Majewska (UKS Copernicus SMS Toruń) kończąc wyścig na trzecim miejscu. W kategorii niewidomych i niedowidzących złoty medal zdobyły Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław (Hetman Lublin).