Gmina Krokowa kojarzona jest z szerokim dostępem do morza. Czyste powietrze, miękki piasek, szerokie plaże miejscowości wypoczynkowych: Dębek, Białogóry i Karwieńskich Błot zapraszają i przyciągają od dawna wczasowiczów spragnionych wody, słońca i gorącego piasku.
W wielu miejscowościach Gminy Krokowa można skorzystać z szerokiej oferty miejsc noclegowych, mając gwarancje ciszy, spokoju oraz wspaniałego wypoczynku na łonie natury.
W Dębkach, leżących nad samym brzegiem morza, odcinek plaży jest najdłuższy. Ciekawostką w skali kraju jest port rybacki, z którego rybacy tradycyjnymi łodziami wychodzą w morze z plaży. Swoje połowy sprzedają czekającym zawsze amatorom świeżej ryby.
Białogóra to urokliwa miejscowość, otoczona pięknymi lasami, w tym także rezerwatami: „Babnica” i „Białogóra”. Spokój i  otaczająca natura przyciąga na wypoczynek całe rodziny. Kolejne miejscowości nadmorskie to Karwieńskie Błota Pierwsze i Drugie, warte są odwiedzenia szczególnie ze względu na swoją unikatową zabudowę i spokój.


Północna część obszaru gminy z uwagi na unikalną roślinność, siedliska lęgowe, chronionych gatunków ptaków włączona została do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Oprócz tego, na terenie gminy wyznaczonych jest obecnie 10 rezerwatów przyrody, które w dużej mierze można zwiedzać z aparatami i lornetkami.
Zapraszamy także na piękne piesze szlaki turystyczne, w tym dwa Parki Nordic Walking w Dębkach i Białogórze. Obecne są tu także stadniny koni, siłownie zewnętrzne w większości miejscowości na terenie gminy. Cyklistom zapewne zapadną w pamięć wyjątkowe widoki ze ścieżki rowerowej pomiędzy Krokową a Swarzewem, a także z odcinka międzynarodowego szlaku R10.
Poza piękną i przyjazną naturą, Gmina Krokowa jest miejscem z bogatym dziedzictwem kulturowym. Warto samemu obejrzeć zabytki wśród których, między innymi możemy wymienić: Kompleks Pałacowo-Parkowy w Krokowej, XIV-wieczny Zespół Klasztorny w Żarnowcu, Pałac Kłaninie, Dwór w Prusewie, odtworzony przy rzece Piaśnicy słup graniczny z 1919 r. ustanawiający niegdyś granice polsko-niemiecką.
Nie sposób przedstawić wszystkich atrakcji, które czekają na gości. Jedno jest pewne, wypoczynek na łonie natury, w małych kameralnych miejscowościach nadmorskiej gminy Krokowa, z dala od przemysłu i zadymionych miast, pozwoli wszystkim, zmęczonym gwarem miejskich aglomeracji, w szybkim czasie zregenerować siły.
www.krokowa.pl
www.kck.krokowa.pl