Historia

WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI W HISTORII KOLARSTWA POLSKIEGO

  

Rok

Złoto

Srebro

Brąz

1919

Franciszek Zawadzki

Stanisław Gronczewski

Feliks Kubasiński

1921

Józef Lange

Wiktor Hoechsman

Henryk Chyłko

1922

Wiktor Hoechsman

Feliks Kubasiński

Jan Łazarski

1923

Wiktor Hoechsman

Henryk Chyłko

Izydor Stieglitz

1924

Wiktor Hoechsman

Kazimierz Krzemiński

Marian Blicharski

1925

Mieczysław Lange

Tadeusz Bartodziejski

Oswald Miller

1926

Kazimierz Dusiński

Tadeusz Bartodziejski

Serafin Ziembicki

1927

Jerzy Waliński

Eugeniusz Michalak

Franciszek Kostrzębski

1928

Józef Stefański

Stanisław Kłosowicz

Julian Popowski

1929

Józef Stefański

Feliks Więcek

Wacław Kołodziejczyk

1930

Józef Stefański

Antoni Wlokas

Stanisław Kłosowicz

1931

Józef Stefański

Stanisław Kłosowicz

Eugeniusz Targoński

1932

Stanisław Kłosowicz

Wilhelm Dłucik

Mieczysław Narożny

1933

Michał Korsak-Zaleski

Feliks Brymas

Franciszek Kiełbasa

1934

Wiktor Olecki

Franciszek Kiełbasa

Ewald Rurański

1935

Bolesław Napierała

Wiktor Olecki

Franciszek Kiełbasa

1936

Stanisław Zieliński

Wiktor Olecki

Jan Kluj

1937

Stanisław Wasilewski

Władysław Wandor

Józef Ignaczak

1938

Józef Kapiak

Mieczysław Kapiak

Franciszek Kiełbasa

1939

Józef Kapiak

Stanisław Wasilewski

Mieczysław Kapiak

1945

Zygmunt Wiśniewski

Wacław Wójcik

Jan Kluj

1946

Jan Kluj

Marian Rzeźnicki

Tadeusz Gabrych

1947

Bolesław Napierała

Wacław Wójcik

Kazimierz Bański

1948

Lucjan Pietraszewski

Wacław Wrzesiński

Marian Rzeźnicki

1949

Wacław Wrzesiński

Henryk Czyż

Marian Rzeźnicki

1950

Wacław Wójcik

Teofil Sałyga

Wojciech Królikowski

1951

Józef Kapiak

Władysław Klabiński

Henryk Czyż

1952

Stanisław Królak

Teofil Sałyga

Stanisław Świercz

1953

Władysław Klabiński

Stanisław Królak

Mieczysław Wilczewski

1954

Tadeusz Drążkowski

Eligiusz Grabowski

Stanisław Bedyński

1955

Stanisław Królak

Henryk Hadasik

Władysław Klabiński

1956

Andrzej Trochanowski

Wacław Wrzesiński

Henryk Łasak

1957

Andrzej Trochanowski

Janusz Paradowski

Stanisław Bugalski

1958

Bogusław Fornalczyk

Jerzy Pancek

Stanisław Królak

1959

Janusz Paradowski

Jan Chtiej

Henryk Kowalski

1960

Jan Kudra

Mieczysław Wilczewski

Zygmunt Kaczmarczyk

1961

Roman Chtiej

Stanisław Gazda

Józef Gawliczek

1962

Jan Kudra

Kazimierz Domański

Jan Ścibiorek

1963

Roman Chtiej

Adam Gęszka

Waldemar Słowiński

1964

Jan Kudra

Józef Staroń

Marian Kegel

1965

Józef Staroń

Marian Forma

Wojciech Goszczyński

1966

Jan Magiera

Marian Kegel

Jan Kudra

1967

Wojciech Matusiak

Zenon Czechowski

Józef Gawliczek

1968

Kazimierz Jasiński

Marian Kegel

Stanisław Żaczek

1969

Ryszard Szurkowski

Andrzej Kaczmarek

Zenon Czechowski

1970

Zygmunt Hanusik

Lech Kluj

Lucjan Lis

1971

Edward Barcik

Stanisław Szozda

Jan Smyrak

1972

Tadeusz Kmieć

Zbigniew Krzeszowiec

Zygmunt Hanusik

1973

Stanisław Szozda

Ryszard Szurkowski

Janusz Kowalski

1974

Ryszard Szurkowski

Stanisław Szozda

Janusz Kowalski

1975

Ryszard Szurkowski

Wojciech Matusiak

Stanisław Mikołajczuk

1976

Jan Brzeźny

Mieczysław Nowicki

Ryszard Szurkowski

1977

Tadeusz Zawada

Florian Andrzejewski

Stanisław Czaja

1978

Ryszard Szurkowski

Jan Brzeźny

Jan Jankiewicz

1979

Ryszard Szurkowski

Jan Krawczyk

Jan Faltyn

1980

Janusz Pożak

Tadeusz Wojtas

Jan Brzeźny

1981

Jan Brzeźny

Józef Szpakowski

Jan Majchrowski

1982

Lech Piasecki

Jerzy Świnoga

Sławomir Podwójniak

1983

Andrzej Jaskuła

Tadeusz Piotrowicz

Adam Zagajewski

1984

Lechosław Michalak

Andrzej Mierzejewski

Lech Piasecki

1985

Andrzej Mierzejewski

Mieczysław Karłowicz

Marek Szerszyński

1986

Sławomir Krawczyk

Mieczysław Mazurek

Roman Rękosiewicz

1987

Zdzisław Wrona

Marian Gołdyn

Zbigniew Szczepkowski

1988

Andrzej Mierzejewski

Zdzisław Wrona

Andrzej Sypytkowski

1989

Joachim Halupczok

Zbigniew Albin

Janusz Domin

1990

Czesław Rajch

Sławomir Krawczyk

Jacek Mickiewicz

1991

Marek Leśniewski

Jerzy Sikora

Bogdan Jamiński

1992

Czesław Rajch

Andrzej Sypytkowski

Zbigniew Piątek

1993

Marek Leśniewski

Dariusz Banaszek

Artur Lemcio

1994

Jacek Mickiewicz

Paweł Niedźwiecki

Wojciech Drabik

OPEN

Rok

Złoto

Srebro

Brąz

1990

Zenon Jaskuła

Marek Szerszyński

Marek Kulas

1995

Andrzej Sypytkowski

Grzegorz Rosoliński

Jacek Mickiewicz

1996

Dariusz Wojciechowski

Marek Leśniewski

Tomasz Kłoczko

1997

Piotr Wadecki

Grzegorz Rosoliński

Artur Krasiński

1998

Tomasz Brożyna

Grzegorz Gwiazdowski

Cezary Zamana

1999

Cezary Zamana

Piotr Przydział

Andrzej Sypytkowski

2000

Piotr Wadecki

Zbigniew Piątek

Dariusz Wojciechowski

2001

Radosław Romanik

Zbigniew Piątek

Paweł Niedźwiecki

2002

Grzegorz Gronkiewicz

Krzysztof Jeżowski

Jarosław Zarębski

2003

Piotr Przydział

Zbigniew Piątek

Grzegorz Kwiatkowski

2004

Marek Wesoły

Artur Krzeszowiec

Krzysztof Jeżowski

2005

Adam Wadecki

Marcin Gębka

Piotr Mazur

2006

Mariusz Witecki

Tomasz Marczyński

Kazimierz Stafiej

2007

Tomasz Marczyński

Jacek Morajko

Robert Radosz

2008

Marcin Sapa

Bartłomiej Matysiak

Maciej Bodnar

2009

Krzysztof Jeżowski

Tomasz Smoleń

Błażej Janiaczyk

2010

Jacek Morajko

Mariusz Witecki

Maciej Bodnar

2011

Tomasz Marczyński

Tomasz Smoleń

Maciej Paterski

2012

Michał Gołaś

Tomasz Smoleń

Sylwester Janiszewski

2013

Michał Kwiatkowski

Adrian Honkisz

Łukasz Bodnar

2014

Bartłomiej Matysiak

Paweł Franczak  Michał Podlaski

2015

Tomasz Marczyński

Michał Gołaś Paweł Bernas

KOBIETY

Rok

Złoto

Srebro

Brąz

1957

Anna Dyrak

   

1958

Wanda Jankowska

Irena Waligóra

Danuta Zimoch

1959

Wanda Jankowska

   

1960

Henryka Gryczuk

   

1961

Jadwiga Czarkowska

   

1962

Irena Waligóra

   

1963

Henryka Laskus

   

1964

Henryka Laskus

   

1965

Henryka Laskus

   

1966

Jolanta Masłoń

   

1967

Maria Maszczyk

   

1984

Małgorzata Sandej

   

1987

Bogumiła Matusiak

   

1988

Małgorzata Sandej

Justyna Michalak

Bogumiła Matusiak

1989

Anna Gnetner

   

1990

Agnieszka Godras

Małgorzata Jędrzejewska

Bogumiła Matusiak

1991

Agnieszka Godras

Małgorzata Jędrzejewska

Urszula Milewska

1992

Agnieszka Godras

Małgorzata Jędrzejewska

Bogumiła Matusiak

1993

Bogumiła Matusiak

Agnieszka Godras

Małgorzata Jędrzejewska

1994

Agnieszka Godras

Bogumiła Matusiak

Małgorzata Jędrzejewska

1995

Bogumiła Matusiak

Małgorzata Jędrzejewska

Agnieszka Godras

1996

Agnieszka Wiśniewska

Monika Kotek

Bogumiła Matusiak

1997

Bogumiła Matusiak

Małgorzata Sandej

Dorota Czynszak

1998

Bogumiła Matusiak

Monika Kotek

Paulina Brzeźna

1999

Bogumiła Matusiak

Anna Skawińska

Paulina Brzeźna

2000

Bogumiła Matusiak

Monika Tyburska

Małgorzata Wysocka

2001

Bogumiła Matusiak

Anna Skawińska

Paulina Brzeźna

2002

Bogumiła Matusiak

Monika Tyburska

Paulina Brzeźna

2003

Bogumiła Matusiak

Paulina Brzeźna

Małgorzata Wysocka

2004

Bogumiła Matusiak

Paulina Brzeźna

Magdalena Zamolska

2005

Paulina Brzeźna

Małgorzata Jasińska

Maja Włoszczowska

2006

Maja Włoszczowska

Paulina Brzeźna

Anna Szafraniec

2007

Maja Włoszczowska

Aleksandra Wnuczek

Anna Harkowska

2008

Paulina Brzeźna

Małgorzata Jasińska

Anna Harkowska

2009

Małgorzata Jasińska

Edyta Jasińska

Paulina Brzeźna

2010

Małgorzata Jasińska

Maja Włoszczowska

Aleksandra Dawidowicz

2011

Anna Szafraniec

Paulina Brzeźna-Bentkowska

Maja Włoszczowska

2012

Katarzyna Pawłowska

Paulina Brzeźna-Bentkowska

Małgorzata Jasińska

2013

Eugenia Bujak

Paulina Brzeźna-Bentkowska

Katarzyna Pawłowska

2014

Paulina Guz

Monika Brzeźna  Monika Żur 

2015

Małgorzata Jasińska

Katarzyna Wilkos Paulina Brzeźna-Bentkowska